Net Hareket

Acun Ilıcalı’nın NFT projesi açıldı

[vc_column_text]

Acun Ilıcalı’nın NFT projesi açıldı: eneftio.Com

Webrazzi Summit 2021’de misafirimiz olan ve NFT taslaklarının geleceğini belirten Acun Alıcalı’nın yeni tasarısının adı eneftio.Com oldu.
Hatırlarsanız Webrazzi Summit 2021’de Acun Ilıcalı NFT taslağı üstünde çalıştıklarını duyurmuştu. Acun Ilıcalı’nın NFT pazaryeri eneftio.Com bugün göreve başladı. Henüz başlangıç aşamasında olan projenin gelelim ayrıntılarına.
Öncelikle belirtelim Polygon temeline sahip eneftio.Com, geniş bir katılımı amaçlıyor. Acun World Prodüksiyon Anonim Şirketi’ne ait olan proje en temel ortağını Acun Medya olarak açıklıyor. Projenin amacı ise Metaverse camiasında yer almak. Sadece Türkiye’de değil Acun Medya’nın icraatte olduğu diğer ülkelerde de etkinlik gösterecek eneftio.Com’un bir diğer lisanı İngilizce. Bu yönde eneftio.Com’un öncelikli alanları ise dijital sen temelt, moda ve oyun.
Yılbaşı gecesinde duyurusunu yapan Acun Ilıcalı, ilk NFT tasarısının Survivor özelinde olacağını da duyurdu.

Eneftio’yu üyelerine; NFT keşfetme, alma, satma ve üretme olanağı sunan global bir pazar yeri olarak tanımlayan projede kullanıcının ilk karşısına çıkan “NFT nedir ne işe yarar?” alanı oluyor. Sonraki kısımda, projenin ilk NFT yapıtının yer aldığı Survivor oyuncuların video kartlarından oluşan bölgede yer almakta. Henüz kartlarla ilgili yapılan tek aksiyonun beğeni olduğunu belirtelim. Bir müddet sonra karta teklif, satış ve daha fazla niteliğin geleceğini söyleyebiliriz.
Projede dikkati çeken bir kısım ise Eneftio’da kredi kartı ve debit kartı alternatiflerini kullanarak Türk Lirası ile NFT satın alınabilme olanağı oluyor. Henüz bu özelliğin kullanılabilir durumda olmadığını da belirtelim.

Eneftio.Com’a üyelik ve diğer ayrıntılar

Eneftio.Com’a üye olmak için gereken iki nokta telefon numarası ve e-posta adresi. NFT alım satım yapabilmek için eneftio.Com’un belirlemiş olduğu şart ise dijital cüzdana sahip olmak. Yani dijital cüzdan sahibi olmadan eneftio.Com’a giriş yapabiliyorsunuz ama NFT alışverişi yapmak istediğinizde dijital cüzdanınıza gerek duyacaksınız.
Yeni özellikler: Kişilerin kendi NFT’sini oluşturması
Eneftio.Com, Survivor özelinde NFT tasarısı ile açılsa da ilerleyen zamanlarda kullanıcıların kendi NFT’lerini üretip yükleyebilecekleri bir yer olacağını da belirtmekte fayda var. Ayrıca Eneftio’da, bir süreliğine ilk NFT’nizi satışa sunmak ve sonraki işlemleriniz bedava olacak.
Proje ile alakalı birden çok niteliğin sonraki süreçte açılacağını belirttik. Eneftio.Com ile alakalı gelişmeleri  sizlere aktarmaya devam edeceğiz.[/vc_column_text]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir