En Etkileyici Backlink Sistemleri!

1084530_4d15_2

SEO‘daki en önemli kriterlerden biri de Backlinkler’dir.  Backlinklerin Google’da üst sıraları elde etme, pagerank artışı ve hit artışı gibi birçok etkileri bulunmaktadır. Ama bu gibi etkilerin en yükseğe çıkarılması için en fazla yararı sağlayacak backlinklerin seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle SEO’ya etkilerine göre, backlink seçimi yapmak gerekmektedir.

Backlinkler’in Seo’ya Olumlu Etkileri (en çoğundan en aza)

  1. Anahtar kelimemiz, bizden üst sıralarda yer alan sayfalardan link almak

*Bizden üst sırada yer alan rakip sitelerden link almak, daha çok karşılıklı yada ücretli oluyor. Genellikle bu tür link alımları da site sahibinin insiyatifi açısından oldukça zordur. Bu nedenle, rakip sitelerin yazılarına yorum yaparak link almak daha olası bir seçenektir. Bu da anasayfadan olamayacağı için etkisi de kısıtlı olmaktadır.

  1. Anahtar kelimemiz, bizden alt sıralarda yer alan sayfalardan link almak

*Bizden daha alt sıralarda olan rakiplerimizle link değiştirmek birinci maddeye kıyasla daha kolaydır. Ama bizim o sayfaya sağlayacağımız yarar onun bize sağlayacağı yarardan daha az olmalı. Bunun için de, o sayfadaki index sayısı ve pagerank değerleri gibi kriterlere dikkat etmek gerekli.  Aksi takdirde rakibimizi bizden bir üst sıraya çıkmasını sağlamış olabiliriz.

  1. Rakip sitelere link vermiş sayfalardan link almak

*Bu seçenek oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir. Anahtar kelimemiz de bizden üstte olan sayfaların, Google backlink yada daha çok Yahoo backlink hesaplarına  bakarak bu sitelerden kendi sitemize de backlink elde etmeye uğraşmalıyız. Bu backlinkler çoğunlukla dofollow yorum çalışması olduğu için bu sebeple pagerank değerine de katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda da ücretsiz bir SEO çalışması olacaktır. Bu seçenek diğer seçeneklere kıyasla daha ekonomik, kolay ve daha verimlidir.

  1. Rakip sitelerin link verdiği sayfalara link vermek

*Google, bir siteye gelen linklerin içerik ve kalite açısından benzer sınıflandırılmasını sağlar. Bu nedenle, rakiplerimizin link verdiği sitelere link verdiğimiz zaman bizi rakip sitelerle aynı sınıfta ve aynı kalitede sınıflandırılmamızı sağlayacaktır. Bu da bizim elimizde olan bir kriterdir.

Örnek olarak, web sertifikalarına (w3c, ssl), Alexa, Google gibi arama motorlarına link vermek sitemize katkı sağlar diyebiliriz.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>