Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Moments’i tam güç itmeye başlıyor

facebook-moment

Facebook,geçtiğimiz Temmuz ayında yayınladığı fotoğraf paylaşım uygulaması Moments‘i tam güç itmeye başlıyor.Bunun için kullanıcılarına yeni bir takas öneren Facebook’un teklifi,fotoğraflarınızın senkronuna devam etmek istiyorsanız Moments’i indirmeniz gerektiği.

2012 yılında Facebook’un devreye aldığı fotoğraf senkronize etme özelliği,mobilde kullanıcıların tüm fotoğraflarının özel bir dosyada saklanmasına ve istenildiği zaman seçilen fotoğrafların düzenlenip, paylaşılmasına ya da silinmesine izin vermekteydi.Özellik, Facebook’un fotoğraf paylaşımını da mobil öncelikli hale getirmesine yardım etmişti.Bu özelliği 10 Ocaktan itibaren ana mobil uygulamasından kaldıracağını söyleyen Facebook, fotoğraf senkronize etme özelliğini kullananların halihazırda senkronize ettikleri fotoğrafları Moments’e taşımasının mümkün olacağını söylüyor.

facebook-moments

Fotoğraf paylaşımında mobilin ana kanal haline gelmesi Facebook için Moments uygulamasının zamanının geldiğinin de bir işareti olabilir. Uygulamanın yayınlandığından bugüne kadar geçen zamanda uygulama mağazalarında başarılı bir performans sergiliyor olması da kararı etkilemiş gibi görünüyor.

Bağımsız uygulamalar konusunda bugüne kadar isteneneni veremeyen Facebook, geçtiğimiz günlerde Slingshot, Rooms ve Riff uygulamalarını kaldırmış, yapımcı ekibi Creative Labs’i de kapattığını duyurmuştu.Bir istisna olarak kalan Moments ile ilgili Facebook’un planı bir süre önce mesajlaşma için yaptığını fotoğraflara uyarlamak gibi görünüyor.Messenger’a sanal asistanı M gibi yapay zeka odaklı geliştirmeler de ekleyen Facebook, fotoğraflar konusunda da benzer bir çizgide ilerleyebilir.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>