Facebook Messenger için Binden Fazla Yeni Emojiyi Kullanıma Sundu - Net Hareket

Facebook Messenger için Binden Fazla Yeni Emojiyi Kullanıma Sundu

MESSENGEREMOJİ

Mobil mesajlaşma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla beraber emojiler kullanıcıların gündelik yazışmalarında çok önemli bir yer almaya başladı. Facebook da bu değişime ayak uydurarak Facebook Messenger için 1500’den fazla ye emojiyi kullanıma sundu.

Facebook’un yeni emoji paketinde en çok dikkat çeken nokta ”Çeşitlilik”(Diversity) temasının yeni paketin odak noktası olması.Yeni emojilerin birçoğunda birden fazla ten rengi yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar kendilerini o an en uygun ifade eden emojiyi seçip istedikleri ten renginde gönderebiliyorlar.

facebook-yeni-emoji-1

facebook-yeni-emoji

Messenger’ın yeni emoji paketinin ikinci odak noktası ise kadınlar.Şirket kadınların kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak ve bunu yaygınlaştırmak için kadınlara özel birçok emoji yayınlamış.

Facebook’un Messenger’a eklediği bir diğer yenilik de ”Emoji Picker” olmuş. Klavyenin sol üst kısmında bulunan ve dörtgen şeklindeki emoji ikonuna tıkladığınızda Emoji Picker’ı açmış oluyorsunuz. Böylece binlerce emoji arasından o an sizin için en uygun olanını kolaylıkla seçebiliyorsunuz.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>