Facebook Messenger’da SMS entegrasyonunu deniyor

facebooksms

Facebook Messenger uzun bir sürenin ardından yeniden SMS‘i kucaklamaya hazırlanıyor olabilir.Messenger uygulaması üstünden kullanıcıların SMS göndermesini sağlayan yeni bir özelliği test ettiğini söyleyen Facebook, aynı zamanda Messenger ile çoklu hesap desteğini de test etmekte.

Android Police yayınının paylaştığı ekran görüntüleri Messenger’ın test edilen versiyonundaki SMS özelliğini açık bir şekilde gösteriyor. Bu versiyonda kullanıcı ekran SMS ayarlarını görebiliyor ve SMS göndermeyi seçtiğinde sohbet baloncuklarının rengi de değişiyor. Kullanıcıyı tıpkı iMessage’da olduğu gibi artık metin mesajı yazdığı yönünde uyaran bu işaretle birlikte ekranda “Bir metin mesajı yaz” ifadesi de beliriyor. Mesaj kutunuzda aynı kişiden gelen Messenger mesajları ve SMS’ler ayrı ayrı konumlandırılıyor. En azından bu versiyonda bu şekilde.

messenger-sms

 

Messenger ile çoklu hesap desteğini de test eden Facebook, Messenger içinde artık Hesaplar bölümünde birden fazla kullanıcının giriş yapmasını mümkün kılıyor. Messenger’ın Material Design desteği kazanmasıyla birlikte gelen bu özelliklerin tümü Android uygulamasında tespit edilmiş.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>