Facebook Reklamları

Anasayfa Facebook Reklamları

Facebook reklamları kullanıcı profillerine göre hedefleme yapabileceğiniz bir reklam türüdür. Reklam vermek istediğiniz kitlenin cinsiyetini, yaş aralığını, yaşadığı şehri ve ülkeyi, eğitim durumunu ve medeni halini seçebilmenize olanak tanır. Reklamınız sadece bu profillere uygun kullanıcılar için gösterilir ve ilgilenen kullanıcılar sadece reklamınızı tıklarsa ödeme yaparsınız.

Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?
Facebook Reklamları bir kullanıcı Facebook’ta sizin reklam kampanyanızda belirlediğiniz hedef kitleye (cinsiyet, şehir, medeni hal, eğitim, hobi vb.) uyuyorsa görüntülenir. Reklamlar sayfanın sağ tarafında görünür. Böylelikle reklamlarının belirlediğiniz hedef kitleye uyan kullanıcılara görünür.

Facebook Reklamlarında Maliyet?
Öncelikle reklamlarınız hazırlandıktan sonra bir günlük bütçe limiti belirlenir. Yani reklam kampanyanızın bir gün içinde harcayabileceği maksimum tutarı gösterir. Eğer müşterilerden reklam kampanyanıza gelen talep düşükse ve günlük bütçeniz dolmuyorsa belirlediğiniz limite ulaşmadığından aradaki fark yine ana bütçenizde kalır ve harcanmaz.

Neden Facebook?
Türkiye en çok Facebook üyesi bulunan ülkeler sıralamasında 6. Sırada yer almaktadır. En son açıklanan rakamlara göre Türkiye’nin 34 milyon kullanıcı var. Facebook kullanıcı potansiyeli sadece genç nüfusu değil, aynı zamanda satın almaya hazır internete ve teknolojiye ilgi duyan kariyer sahibi insanları da kendi bünyesinde bulunduruyor. Facebook üzerinde reklam vermeye karar verdiğinizde kullanıcıları demografik bilgilerine göre hedefleyebilirsiniz. Bunlar; Ülke/Şehir, Yaş/Cinsiyet, Eğitim, Beğeniler vb. Facebook üzerinde birçok ünlü büyük markanın yanı sıra kobiler de reklam verebilmektedir. Sizde Facebook üzerinden ürün ya da hizmetinizin reklamları yayınlayarak firmanızı hedef kitlenize kolayca duyurabilirsiniz.

facebook