Facebook, yeni Messenger tasarımını devreye aldı - Net Hareket

Facebook, yeni Messenger tasarımını devreye aldı

asset-1-800

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger‘ı durmadan yeniliyor. Kısa bir süre önce Android uygulamasına SMS özelliği de ekleyen Facebook, bu kez daha kapsamlı bir değişikliği devreye alıyor. Facebook’un paylaştığı duyuruya göre Messenger’ın tasarımı değişti.

Messenger tasarım yeniliği şimdilik Home yani ana sayfayla sınırlı. Bugün bağlantılarınızı görüşme sıklığınıza göre sınırlayan bölüm, yeni tasarımın devreye alınmasıyla birlikte çok daha işlevsel bir hale geliyor. Sayfanın tepesinde yine son yazışmalarınız yer alıyor ancak onun altına, en sık görüştüğünüz kişilerin yan yana sürüklenebilir bir şekilde gösterildiği Favoriler bölümü ekleniyor. Ana sayfada Favoriler’i dikey bir şekilde sıralanan Doğum Günleri izliyor.

Yeni tasarımda Messenger’da kimin aktif olduğunu görmek için sekme atlamanıza da gerek kalmıyor. Ana sayfanın sonunda o sırada aktif olanları görebileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Facebook’un yaptığı değişiklik kullanıcıların farklı kanallarda sohbete başlamasını kolaylaştırabilecek şekilde. Değişiklik yakın zamanda yakınlar ve tanıdıklar dışında işletmeler vs. ile bu kanal üzerinden daha sık iletişime geçeceğimiz senaryosunu da destekliyor.

 

 

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>