Google Haritalar Yeniden Tasarlandı

Arabayla gezmeyi sevenler fakat yol tarifi bilmeyenler bunun için Google Haritalar‘a güvenenlere güzel bir haberimiz var. Yeni tasarımıyla beraber yeni özellikleriyle sürüş, navigasyon, toplu taşıma araçları ve haritaları keşfetme konularında Google’ın daha iyi bir deneyim sunmak istediği belirtilirken, kullanıcılar artık araba kullanırken benzin istasyonlarını ve toplu taşıma kullanırken ise otobüs ve tren istasyonlarını daha belirgin bir şekilde takip edebilecekler.

google-maps-yeni-tasarım

Haritaların bir çok özelliği güncellendiği gibi renk şemasını da güncellendi. Google Maps cafe, şehir, semt, müze veya hastane gibi yerlerin daha kolay bulunabilmesi için uygulamaya yeni ikonlarla birlikte yeni renkler de ekledi.

google-maps-5

Böylece mekanları sadece ikonlarla değil renklerle de tanıyabilmeniz size çok kolaylık sağlayacak bir özelliktir.

google-maps-3

Haritalar özelliğinde yapılan bu değişiklikler, Google’ın Asistant, Arama, Earth ve Android Auto gibi Google Haritalar bilgilerini içeren bir çok uygulamalarına da gelecek. Aynı şekilde diğer şirketlerin Google Maps API’lerini kullanarak oluşturdukları uygulamalarda, web sitelerinde ve ürünlerde de Google Haritalar’daki yenilikleri görmek mümkün olacak.

 

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>