Instagram 'da İşletme Hesaplarının Sayısı 25 Milyona Ulaştı! - Net Hareket

Instagram ‘da İşletme Hesaplarının Sayısı 25 Milyona Ulaştı!

Geride bıraktığımız Temmuz ayında yalnızca 15 milyon işletme hesabına sahip olan Instagram, dün 25 milyon aktif işletme hesabına sahip olduğunu belirtti. Bu zamana kadar pek çok farklı veriyi basınla paylaşan Instagram, 2016 yılının haziran ayında 500 milyon aktif kullanıcıyı geride bırakmış, 2017’nin eylül ayında 800 milyon kullanıcıya ulaşmıştır.

Eylül ayı içerisinde 2 milyondan fazla reklam verene ulaştığını belirten Instagram’ın son olarak da sahip olduğu güncel işletme hesap rakamlarını paylaşması uygulamanın ne kadar hızlı büdüğünü ve yol katettiğini gözler önüne sermiş oluyor. Instagram işletme sayılarını paylaşırken aynı zamanda Instagram hesaplarının yüzde 80’inden fazlasının bir işletme hesabı takip ettiğini de belirtti. Üstelik 200 milyonun üzerinde kullanıcı her gün bir işletme profili ziyaret etmektedir.

InstagramFacebook

Instagram’ın işletme hesaplarını yalnızca bir buçuk yıl önce piyasaya sunmasını düşündüğümüz zaman bu yakaladığı başarının oldukça ciddi bir olay olduğunu söyleyebiliriz. Instagram İşletme’nin Ürün Direktörü Vishal Shah, Instagram’da bulunan işletme profillerinin neredeyse yüzde 50’sinin bir web sitesine bağlı olmadığını belirterek, işletmelerin Instagram’ı birincil ya da yegane çevrim içi plaform olarak gördüklerini ifade etti. Platformun en iyilerinin ise  “Doğma büyüme” Instagram‘lı olan işletmeler olduğunu belirtti.

Reklamlar açısından ise Instagram, Facebook’tan farklı olmak konusunda kararlı. Facebook, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmasını sürekli zorlaştırırken, Instagram tagler ve arama seçenekleriyle bu düzeni değiştiriyor. İşletmeler, profillerinde ve hikayelerinde paylaştıkları içerikleri hashtaglerle arama odaklı bir hale getirerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilmelerini sağlıyor.

Öyle ki, Instagram işletme hesaplarına yapılan ziyaretlerin üçte ikisinin, o hesabı takip etmeyen insanlar tarafından yapıldığını söylüyor. Shah, bu sebeple işletme ürünlerinde kullanıcıların nereden geldiğini ve ziyaret sırasında ve sonrasında neler yaptıklarını da raporlamak istiyor.

 

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>