Instagram’da kullanıcıların yaptığı beğeni ve yorumlar %33 azaldı - Net Hareket

Instagram’da kullanıcıların yaptığı beğeni ve yorumlar %33 azaldı

instagram

Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 400 milyondan fazla kullanıcısı ile büyük bir başarıya imza attı. Ancak son araştırmalar ortaya çıkardı ki Instagram kullanıcı sayısındaki artışa rağmen, kullanıcıların yaptıkları yorum ve beğeni sayıları ciddi bir şekilde düşüyor.

Quintly adlı şirket tarafından yapılan araştırmaya göre, yapılan beğeni ve yorum sayısı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 33 oranında düşüş yaşadı. Quintly’nin 13 bin Instagram hesabını baz alarak yaptığı bu araştırmada çıkan sonuçlar, Instagram’da kullanıcıların geçirdiği zamanı azalttıklarının da işareti olabilir.

Takipçi sayısı 1 ile 1000 arasında olan kullanıcıların fotoğraf ve video içeriklerinde herhangi bir yorum ve beğeni azalması olmazken, asıl düşüş takipçi sayısı yüksek olan hesaplarda yaşandı. Özellikle 10 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesaplarının beğeni ve yorum sayıları yüzde 39 civarında düştü.Kısacası son 1 yılda en çok düşüşü fenomen diye anabileceğimiz çok takipçili hesaplar yaşadı. Instagram gözden düşüşünde, kullanıcıların Instagram yerine Snapchat‘i daha sık kullanmaya başladığını düşünüyoruz.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>