Kodlama öğreten en iyi 3 mobil uygulama - Net Hareket

Kodlama öğreten en iyi 3 mobil uygulama

Günümüzde her yaştan insanın teknolojiye olan ilgisi çok fazla artmıştır. Bilgisayar’ın dili olan programlama  dillerini belli bir yere kadar öğrenip kod yazabilen kişiler günden güne çoğalıyor. . Günlük hayatımızın en önemli parçalarından biri haline dönüşen mobil uygulamalar, HTMLCSS, Javascript, PHP, Python ve Java gibi önemli programlama dillerini öğrenmek için kullanışlı birer araç halini aldı. Kod öğrenmek için kullanılabilecek en iyi 5 mobil uygulama şunlardır;

Encode: Learn to Code

Encode özlü açıklamalar ve net gerçek kod örnekleri ve kodlama dersleri ile doludur.Ayrıca, Encode kullanmak için bir kodlama uzmanı olmanıza gerek yok! Gerekli önce hiçbir kodlama tecrübesi ile, Android telefonunuzda ve tabletinizde tüm (nesneleri kullanarak gibi) gelişmiş kavramları (numaraları ekleme gibi) temel ve ilerlemeyi kodlama öğrenebilirsiniz.

encode-learn-to-code_517473_full

Lightbot : Code Hour

Özellikle çocuklar için en başarılı kod öğrenme uygulamalarından biri olan Lightbot : Code Hour, oyunlar sayesinde programlama öğretiyor. İçerisindeki bulmaca oyunları sayesinde programlamayı eğlenceli bir hale getiren Lightbot, ücretsiz versiyonunda 28, ücretli versiyonunda ise 50 bulmaca barındırıyor.

119267139_orig

Udacity – Learn Programming

Udacity’nin Giriş Programlamasına Giriş, Web ve Uygulama Geliştirme, Makine Öğrenimi, Veri Bilimi, AI ve daha pek çok alanda kariyerinize ilk adımınızı atmanızı sağlar.Bu program yeni başlayanlar için çok etkili bir porgramdır.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>