Mobil Programlama

Anasayfa Mobil Programlama
Geçmişten günümüze yeni bir çağ atlatan ve kitlesel bir dönüşüm unsuru olarak Androidler hayatımızın her köşesine girmiş durumda. Oyunlar, Programlar ve birçok mobil siteler artık bir tıkla Mobil dünya sayesinde cebimizde. Mobil dünya son zamanlarda bir hayli gelişmiş durumda. Android, Ios gibi işletim sistemleri sayesinde gelişebilen ve gelişmeye devam eden bir dünya olmuş durumda.

Mobil uygulamalar sayesinde finansal, spor, yön bilgisi(navigasyon) v.s gibi bilgi havuzunda ofis ve ofis dışında, günlük hayatınızda işlerimiz bir kat daha hızlı olabiliyor. Büyük firmalar Mobil dünya konusunda çalışmalarına ararlıksız devam etmekte ve dünya aynı hızlı hergün daha gelişmekte.

Apple 2007 de Ios işletim sistemi ile mobil programlamaya başlarken Google Apple’a karşı Android kozunu kullandı. Program geliştiricilerine sunulan mobil programlama birçok uygulama, eğlence ile insanlığın servisine sunuldu. Mobil programala birçok alanda kullanılmaya başlandı. Bilgisayarlarada entegre edilen bu işletim sistemleri kullanıcılar tarafında büyük ilgiyle karşılandı.

mobil