Mobil Uygulamaların Önemli Olmasının Sebebi Nedir?

 

whichone

SearchMetrics’in yaptığı araştırmada,oldukça popüler olan her iki Web sayfasından birinin mobil uygulamaya sahip olduğu gösteriliyor. Bu mobil uygulamalar sayesinde web sitesinde yer alan içerikten çok farklı içeriklere sahip olmasanız bile, kullanılan uygulama nedeniyle göz önüne çıkmanız sağlanmış olunuyor.

Mobil İnternet ve Uygulama

Mobil İnternetin, yeni izlemler geliştirmek için çok büyük imkanlar sunduğu günümüzde, mobil uygulama sahibi olmayan Web sitelerinin birçok fırsattan yararlanamadığını görebiliriz. Özellikle iki konu mobil uygulamaların kullanımının artması için çok önemli fırsatlar sunuyor:

-Mobil İnternet kullanım oranlarının özellikle son yıllara kıyasla artması

-Uygulama göstergesi sayesinde görünürlüğü artırma fırsatı

Mobil İnternet kullanımının artması, kullanıcıların mobil ortamlarda, uygulamalarda ve internette daha çok vakit geçirmesi anlamına geliyor.

Kullanıcı davranışları bu konuyu açık bir şekilde açıklamakta; eğer web siteniz mobil platformda düzgün şekilde görüntülenemiyorsa, kullanıcı sitenizi kullanmak istemeyecek,bu yüzden de sitenizi bir daha ziyaret etmeyi tercih etmeyecektir.

Bu nedenle Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için elinizden gelen çabayı ve başarıyı yapmanız gerekecektir.

 

 

 

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>