Twitter emoji tabanlı hedeflemeyi tanıttı - Net Hareket

Twitter emoji tabanlı hedeflemeyi tanıttı

Başlıksız-1

2014’ten bugüne kadar platformunda toplam 110 milyar adet emoji tweet atıldığını açıklayan Twitter, küresel bu dili de artık hedeflenebilir hale getiriyor. Emoji tabanlı hedeflemeyi tanıtan Twitter, özelliği Dünya Emoji Günü olarak kabul edilen 17 Temmuz’da kullanıma sunacak.

Emoji tabanlı hedefleme, anlaşıldığından pek farklı değil ve kullanıcıların tweet’lerindeki emojileri ilgili kişinin modunun ve düşünme biçiminin yansıması olarak görüyor. Farklı emoji kategorilerini insanların tutkularını yansıttığını düşünen Twitter, markalarla kullanıcılarını anlık duygulara göre bağlantıya geçirebiliyor ve özellikle yiyecek emojisi kullananları hedeflenebilir hale getiriyor. Yani İstanbul’da pizza emoji’si tweet’leyen bir kullanıcının yakınındaki bir pizza restoranının radarına girmesi bu hedefleme seçeneğiyle kolaylaşıyor.

emoji_line

Tüm reklam verenlere açılan özellik Twitter’ın resmi iş ortakları AdParlor, Amobee, HYFN, Perion, SocialCode ve 4C aracılığıyla kampanyalara uyarlanıyor.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>