WhatsApp'ın mesaj silme özelliği Türkiye'de kullanıma sunuldu - Net Hareket

WhatsApp’ın mesaj silme özelliği Türkiye’de kullanıma sunuldu

Beklenen özellik sonunda Türkiye’deki kullanıcılar için de yayınlandı. WhatsApp kullanıcıları artık yanlışlıkla ya da emin olmayarak attıkları mesajlardan bu özellik ile kurtarılabilecek.

WhatsApp yayımladığı son güncellemeyle ‘mesajı geri alma’ özelliğini herkes için aktif etti. WhatsApp’ın getirdiği bu yenilik, uygulama tarihinin en işlevsel özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Zira uygulama kullanımının yaygınlaşmasıyla, gönderilmek istenen mesaj yanlışlıkla başka bir kişiye gönderilebiliyor.

whatsappsilme_2_bilisimhoca

Peki bu özelliği nasıl kullanıyoruz?

resized_c9761-f46947bfwhatsappimage20171031at10

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi  mesajı gönderen kişinin 7 dakika içinde mesajın üstüne basılı tutarak ‘Sil’ butonuna basmanız gerekiyor.. 3. adım olarak ise karşımıza ‘Herkesten Sil’ veya ‘Benden Sil’ çıkıyor. Herkesten Sil seçeneği işaretlendiğinde mesaj tamamen siliniyor ve ‘Bu mesaj silindi’ ifadesi beliriyor. Eğer sadece ‘Benden Sil’ seçeneğini tıklarsanız mesaj sizden silinse bile karşı taraftakiler görmeye devam eder.

resized_6ebe3-2f83e807whatsappimage20171031at10

 

Bu özelliğin desteklenmesi için tarafların WhatsApp’ınızı güncellediğinizden emin olmanız gerekir.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>