Whatsapp’ın Yeni Özelliği: Spam Mesajlarını Engelleme!

Whatsapp her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ederken, gelen bilgilere göre yeni bir özellik test etmeye başladı. Whatsappen.nl ve WABetaInfo blogları tarafından aktarılan bilgilere göre Whatsapp spam mesajlarını engellemeye yönelik çalışmalar başlattı.  

Spam mesajlar konusunda uyarıda bulunacak olan Whatsapp, spam mesajlarla birlikte yapılan reklam ve sahte haber gibi içeriklerin önünü kesmeyi hedefliyor. Bu özellik sayesinde whatsapptan gönderilen mesaj 25 kişiden fazlaya gönderilecek se Whatsapp bunu spam olarak işaretliyor. 

whatsapp_status_android

Sahte haberlerin önünü kesecek. 

Spam mesajı belirtildiği için kullanıcının bu mesajı sahte veya dolandırıcı içerikli olduğunu anlamasına sebep olacak.  WhatsApp’ın bu uygulamasının test aşamasında olduğunu belirtelim.  

Henüz bi kaç kişide test edilen özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz bilgi bulunmuyor. 

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>