WordPress, Windows uygulamasını da yayınladı - Net Hareket

WordPress, Windows uygulamasını da yayınladı

windowwordpress

Automattic, sonunda WordPress‘in Windows uygulamasını yayınladı.Mac OS X uygulamasını yayınlanmasının üzerinden çok süre geçmeden Windows uygulamasını yayınlayan Automattic, WordPress.com’a eş bir deneyim sunuyor.

Wordpress-Windows

desktop.wordpress.com adresinden indirilebilen WordPress Windows uygulamasıyla WordPress.com ve Jetpack kullanan WordPress bloglarını/sitelerini yönetmek mümkün.Yeni 4.4 sürümünü ve yeni temasını yayınlayan WordPress, bu yenilikle Windows tabanlı bilgisayar kullanan WordPress meraklılarının beklentilerini de karşılamış oluyor.

Windows uygulaması genel anlamda WordPress.com deneyimini yansıtıyor.Doğal uygulama yetenekleriyle (bildirimler, çevrimdışı yazma vb.) zenginleştirilen WordPress Windows’un Javascript’e geçişin olumlu yansımalarını gösterdiği de ifade ediliyor.

Wordpress-2-Windows

Gerek Mac, gerekse Windows uygulamasının WordPress severler için önem taşıdığı ortada.Çünkü tarayıcı deneyimi her şeye rağmen dikkati dağıtıyor, masaüstü uygulamalarıysa sadece yazmaya odaklanmak isteyenler için büyük önem taşıyor.

Eğer hala indirmediyseniz Worpdress Mac ve WordPress Windows uygulamalarını desktop.wordpress.com adresinden indirebilirsiniz.Linux kullanıcıları için henüz sevindirici bir haber yok ama bu gidişle fazla beklemeyeceklerini söyleyebiliriz.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>