Net Hareket Tam Hizmet Ajansı

Apple, yakında Gemini anlaşması duyurabilir!

Apple, yapay zeka entegrasyonları konusunda büyük adımlar atmaya devam ediyor. Mark Gurman’a göre şirket, sadece ChatGPT ve Apple Intelligence ile yetinmeyecek, Gemini ile de güçlerini birleştirecek. Gelin Gurman’ın dediklerine detaylıca bir göz atalım.

Gurman’ın haberine göre Apple, bu sonbaharda en az bir başka anlaşma daha duyuracak ve bu anlaşma büyük olasılıkla Google Gemini olacak. Anthropic de bu dedikoduların içinde yer alıyor ve Apple’ın bu şirketle de bir anlaşma yapabileceğini belirtiyor. Meta’nın yapay zekası Llama ise Apple’ın anlaşma listesinde bulunmuyor zira Apple, chatbotu yetersiz bulmuş.

apple intelligence

Apple, yapay zekayı yalnızca donanım ürünlerini geliştirmek için değil, doğrudan kâr elde etmek amacıyla kullanmayı planlıyor. Gurman, Apple’ın nihayetinde yalnızca abonelik bazlı Apple Intelligence özelliklerini sunabileceğini öne sürüyor. Bu özelliklerin sunulması da biraz zaman alacak gibi görünüyor.

 

Apple Intelligence başlangıçta sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max için mevcut olacak, dolayısıyla ilk sürümün büyük bir iPhone yükseltme furyasını tetikleyeceği düşünülüyor. Şirket ayrıca yapay zeka ortaklarının chatbot aboneliklerinden elde edilen uygulama içi satın alımlardan da gelir elde edecek.

Apple, kendi generatif yapay zeka sistemini yavaş yavaş sunarken, üçüncü taraf yapay zeka hizmetleri şirket için geçici bir çözüm olarak hizmet edecek. Bu hem şirket için mantıklı bir strateji hem de biz kullanıcılar için daha fazla seçenek anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir