WhatsApp’ta yazı formatı değiştirme - Net Hareket

WhatsApp’ta yazı formatı değiştirme

logonet-promo

29 Mart’ta WhatsApp güncellendi. Bu güncellemeyle birlikte yazı formatları eklendi. Artık mesajlarınızı  kalın, eğik ve üzeri çizili bir şekilde yazabilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliğini uygulamanızı güncelledikten sonra hemen kullanabilirsiniz fakat WhastApp bu formatları ayrı butonlarıyla sunmuyor.Her bir format için ayrı bir kısayol kullanıyor. Metinleri biçimlendirmek isterseniz  bilmeniz gerekenler şunlar:

  • Seçilen metni kalın yapmak için kelimenin önüne ve arkasına * simgesini ekleyin. Örneğin *kalın* yazdığında mesaj kalın olarak görünecek.
  • Seçilen metni italik yani eğik yapmak için kelimenin önüne ve arkasına _ alt çizgi ekleyin. Örneğin _eğik_ yazdığınızda mesaj eğik olarak görünecek.
  • Seçilen metni üzeri çizili yapmak için kelimenin önüne ve arkasına  ~ yaklaşık işareti ekleyin. Örneğin ~üzeri çizili~ yazdığınızda mesaj üzeri çizili olarak görünecek.

WhatsApp’ın sadeliğiyle öne çıkan mesajlaşma  prensibini bozmadan eklediği format,, diğer önemli değişikliklerin de habercisi olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>